Zene világnapja 2024

Kedden délelőtt interaktív zenei kurzuson vettek részt diákjaink, délután pedig ötödikeseink kamarakórusa énekelt Szilvi nénivel az Erzsébet téren a Zene világnapján.

Melyik dallam a szomorkás, és melyik a vidám, erőteljes? A moll vagy a dúr? Jobbak-e a filmek, ha zenét is hallunk közben? Hogyan lehet egy abban a pillanatban kitalált történethez muzsikát komponálni, s pár perc alatt egy kórust összeállítani? Ezeket tapasztalhattuk meg a Zene Világnapján Pákai Petra és Cséry Zoltán zenei kurzusán.

Délután a Zenél a város programsorozatban a Péterfy Sándor Tagintézmény tanulói is részt vettek. Az iskola ötödik évfolyamos kamarakórusa, Szilvi néni vezetésével, a Muzsika hangja című musicalből a Dó ré mi című betétdalt adta elő az Erzsébet téri zenepavilonban a lelkes közönségnek.